Altamira, Lascaux a MIMESIS - mimesis.sk
16018
post-template-default,single,single-post,postid-16018,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.9,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Altamira, Lascaux a MIMESIS

Nástenné maľby sú in aj po vyše 17 000 rokoch. Vizuálne pôsobenie farby má pri vnímaní interiéru svoju významnú úlohu. Naše zmysly sú neustále v činnosti, či už vedome alebo nezávisle na našom vedomí. Paradoxne, farba väčšinou nehrá hlavnú rolu v ranej fáze návrhu, pred tým, ako sa prejaví funkčnosť navrhovaného priestoru. Treba ju však chápať ako neoddeliteľnú súčasť interiéru.

V našej tvorbe sa často snažíme spochybňovať tradičné postupy použitia farebných plôch v priestore. Úzkoprsí prístup k zažitej praxi maľovania stien rozhodne nie je cestou k úspechu. Odvaha vyskúšať niečo nové, neočakávané často vyústila k originálnemu smeru hľadania riešenia. Keby sme ako dizajnéri neexperimentovali, zbavili by sme tým našu tvorbu nadšenia.

 

Projektantská kancelária v Banskej Bystrici

 

Pri tvorbe vizuálneho riešenia nástenných malieb nás inšpiruje nielen naše okolie, ktoré citlivo vnímame, ale aj umelecká scéna a jej diela. Je dobré si ich všímať a brať si z nich príklad. Ale to môže platiť o všetkom. Inšpirácia je všade okolo nás. Zásadným inšpiračným zdrojom je priestor, ktorý maľba doplní. Snažíme sa, aby naše projekty dýchali rôznorodosťou, aby bol každý z nich individualitou a za každým sa skrýval osobitý príbeh.

 

Rodinný dom v Banskej Bystrici

 

Naše dizajnérske štúdio si rokmi skúseností vypracovalo autorské postupy. Pri tvorbe často miešame digitálne médiá s ručnými maliarskymi technikami tak, aby sme vytvorili najlepšie možné vizuálne riešenia, ktoré spĺňajú ideálne predstavy našich zákazníkov.

 

Sport & Training Centre, Púchov

 

Práve požiadavky zákazníkov nám ukázali rôznorodosť pretvárania miesta pre prácu, život a hru do energického prostredia.

 

Zasadacia miestnosť – Berndorf Bäderbau, Žarnovica

 

Elegantným a jemným zásahom sme dotvorili interiér výnimočnej reštaurácie. Inšpiráciou pre nás bol priestor samotný. Maľba celkový dizajn jemne dopĺňa, nekonkuruje mu, ale harmonizuje.

 

Reštaurácia FOU ZOO Pan Asian Restaurant, Bratislava

 

Interiér je živý priestor, ktorý ponúka takmer nekonečné množstvo možností, ako doň zasiahnúť. Tak všedná plocha akou je stena, vytvára skutočne nekonečné množstvo intervencií. Už naši predkovia šikovne využívali túto možnosť. Možno je načase nechať sa inšpirovať.

 

 

No Comments

Post A Comment